Wydarzenia
14.10.2023r w jednostce OSP Cięcina odbyło się uroczyste przekazanie oraz poświęcenie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego TOYOTA HILUX.

 Dzięki 3 letnim staraniom i zaangażowaniu druhów, udało się pozyskać środki na zakup nowego samochodu. Wysłużona już 23 letnia Lada Niva nie spełniała naszych potrzeb w coraz to bardziej różnorodnych i skomplikowanych akcjach ratowniczo-gaśniczych z jakimi w dzisiejszych czasach przychodzi strażakom się zmierzyć.

Nowy samochód posiada napęd na 4 koła, wyciągarkę elektryczną oraz przestrzeń ładunkową na specjalistyczny sprzęt. Bardzo dobre właściwości terenowe sprawią że będziemy w stanie nieść pomoc nawet w trudnodostępnych miejscach, takich jak przysiółki mieszkalne czy szlaki turystyczne.
Jest to uniwersalny samochód który służył Nam będzie w szerokim zakresie działań takich jak izolowane zdarzenia medyczne, poszukiwania osób zaginionych, pożary lasów czy nawet wypadki komunikacyjne.
Pragniemy w tym miejscu podziękować Wszystkim sponsorom, darczyńcą, a przede wszystkim Mieszkańcom Naszej miejscowości. Bez Was zakup tego samochodu nie był by możliwy - informują strażacy.