OSP Żywiec Moszczanica - wielkie sprzątanie

OSP Żywiec Moszczanica - wielkie sprzątanie

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Żywcu Moszczanicy po raz kolejny włączyli się w akcję sprzątania. Tym razem uczestnicy akcji zebrali 100 worków śmieci!

Pierwsza akcja sprzątania pod nazwą "Posprzataj swój kawałek Świata" zostala zorganizowana przez strażaków z OSP Zywiec Moszczanica i rednego Rady Miejskiej w Żywcu Piotra Stasicę w dniu 10 kwietnia. W ramach tej inicjatywy posprzątano m.in. teren od Cmentarza Żołnierzy Radzieckich aż do skrzyżowania ulic Krakowskiej i Moszczanickiej. Zebrano 45 worków śmieci.

24 kwietnia odbyła sie kolejna akcja "Posprzątaj swój kawałek Świata" i była prowadzona w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi. W wydarzeniu czynny udział wzięli również ratownicy Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Oddział w Żywcu. Podczas tej akcji posprzątano okolice ulicy Krakowskiej. Podczas sobotniej akcji zebrano aż 100 worków śmieci. 

Warto zaznaczyć, że w akcje spontanicznie właczyli się również mieszkańcy. W ramach tej inicjatywy zebrano śmieci w okolicy ulicy Rychwałdzkiej.


Drukuj   E-mail