Wydarzenia

Jurek Owsiak zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oferuje rządowi pomoc podczas szczepień.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oferuje swoją pomoc i gotowość przy narodowym programie szczepień. Jak Pan wie, zawsze stoimy na pierwszej linii, kiedy możemy swoje umiejętności organizacyjne i możliwości finansowe zaoferować, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych ze zdrowiem Polaków. Jeśli Pan uzna to za przydatne, to możemy swoje możliwości skierować na przykład w stronę osób pracujących i przebywających w DPS-ach i hospicjach. W czasie pierwszego lockdownu do tych miejsc natychmiast dotarliśmy z pomocą w postaci dostarczenia ochronnych materiałów medycznych. Zapewne zna Pan sposób naszego działania i jeśli tylko uzna Pan, że te siły i możliwości są Panu, Państwu przydatne, to jesteśmy gotowi do wszelkich wyzwań.
W pierwszym stadium pandemii, wiosną ubiegłego roku, wypełniliśmy wszystkie sugestie, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Zdrowia kupując sprzęt medyczny i rozdysponowując go według rozdzielnika Ministerstwa Zdrowia. Dzięki temu szpitale w Polsce otrzymały między innymi respiratory, kardiomonitory i łóżka do intensywnej terapii https://www.wosp.org.pl/pomagamy/fundusz-interwencyjny. Była to tylko część naszej ogromnej pomocy, a jej efekt skłania nas ku temu, żeby po raz kolejny zwrócić się do Pana z urzędu z taką propozycją - infomuje Jurek Owsiak na swoim profilu FB. 
Zdjęcie: Jurek Owsiak