Owsiak oferuje pomoc Niedzielskiemu podczas szczepień

Owsiak oferuje pomoc Niedzielskiemu podczas szczepień

Jurek Owsiak zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oferuje rządowi pomoc podczas szczepień.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oferuje swoją pomoc i gotowość przy narodowym programie szczepień. Jak Pan wie, zawsze stoimy na pierwszej linii, kiedy możemy swoje umiejętności organizacyjne i możliwości finansowe zaoferować, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych ze zdrowiem Polaków. Jeśli Pan uzna to za przydatne, to możemy swoje możliwości skierować na przykład w stronę osób pracujących i przebywających w DPS-ach i hospicjach. W czasie pierwszego lockdownu do tych miejsc natychmiast dotarliśmy z pomocą w postaci dostarczenia ochronnych materiałów medycznych. Zapewne zna Pan sposób naszego działania i jeśli tylko uzna Pan, że te siły i możliwości są Panu, Państwu przydatne, to jesteśmy gotowi do wszelkich wyzwań.
W pierwszym stadium pandemii, wiosną ubiegłego roku, wypełniliśmy wszystkie sugestie, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Zdrowia kupując sprzęt medyczny i rozdysponowując go według rozdzielnika Ministerstwa Zdrowia. Dzięki temu szpitale w Polsce otrzymały między innymi respiratory, kardiomonitory i łóżka do intensywnej terapii https://www.wosp.org.pl/pomagamy/fundusz-interwencyjny. Była to tylko część naszej ogromnej pomocy, a jej efekt skłania nas ku temu, żeby po raz kolejny zwrócić się do Pana z urzędu z taką propozycją - infomuje Jurek Owsiak na swoim profilu FB. 
Zdjęcie: Jurek Owsiak

Drukuj   E-mail