Wydarzenia

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków na polskich drogach. Niestety wciąż nie brakuje kierowców, którzy ignorują przepisy i mocniej naciskają pedał gazu. Tylko wczoraj policjanci z żywieckiej drogówki trzykrotnie interweniowali w stosunku do kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Wczoraj około 15.00 policjanci z żywieckiej drogówki pełnili służbę na drodze ekspresowej S1. Gdy byli w rejonie Łodygowic zauważyli pędzącego forda mustanga. Videorejestrator pokazał, że kierowca jechał z prędkością 211 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość to 120 km/h. Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że za kierownicą siedział 39-latek. Za tak rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych. Taką samą karę otrzymał 30-latek, który dwie godziny później, również na S1, pędził fordem focusem 201 km/h. Z kolei w Kalnej, na ul. Widokowej, policjanci wypatrzyli bmw, którego kierowca pędząc 99 km/h w obszarze zabudowanym, dodatkowo wyprzedzał na podwójnej ciągłej linii. Po zatrzymaniu okazało się, że samochodem kierował 23-latek. Za szaleńczą jazdę oraz złamanie przepisów ruchu drogowego otrzymał on mandat karny w wysokości 500 zł oraz 13 punktów karnych.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność, rozwagę i odpowiedzialność. Wsiadając za kierownicę pojazdu powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które mogą prowadzić do tragedii.