Wydarzenia

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. Policjanci z bielskiej drogówki na terenie powiatu żywieckiego zatrzymali kierującego, który na drodze S-1 pędził ponad 185 km/h.

 Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy w sobotę popołudniu pełnili służbę w ramach grupy SPEED między innymi na terenie powiatu żywieckiego. Przed godziną 18:00 w Przybędzy na drodze ekspresowej S-1 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 85 km/h. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Kierujący jechał z prędkością 185 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynikająca z przepisów ruchu drogowego wynosiła 100 km/h. Za przekroczenie prędkości o 85 km/h kierujący otrzymał 15 punktów karnych oraz został ukarany mandatem karnym 2500 zł.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.