Wydarzenia

Pomimo licznych apeli, działań policji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. W ostatnich dniach do zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy doszło w Pewli Ślemieńskiej.

25 kwietnia tuż przed 23.00, dyżurny komisariatu policji w Jeleśni otrzymał informację o zdarzenia drogowym, do którego doszło w Pewli ślemieńskiej na ul. Krakowskiej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wynika z ich wstępnych ustaleń, kierujący mazdą, 34-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę mostu, uszkadzając ją. Badanie stanu trzeźwości 34-latka wykazało, że miał on w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Pamiętajmy, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypominamy, że wyjeżdżając na drogę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara nawet 2 lat więzienia - apelują policjanci.

Statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.