Wydarzenia

Ostatnie dni są bardzo pracowite dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pietrzykowicach. 20 i 21 grudnia wyjeżdżali do dwóch pożarów, które wybuchły w budynkach na terenie miejscowości.

 W dniu 20.12.2022r o godzinie 14:10 strażacy z OSP Pietrzykowice zostali zadysponowani przez SKKP PSP ŻYWIEC do pożaru budynku mieszkalnego w Pietrzykowicach przy ulicy Zjazdowej. "Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się szafa elektryczna na parterze budynku, panuje gęste zadymienie, a wszyscy opuscili obiekt przed przybyciem straży pożarnej. Działania zastępów przybyłych na miejsce zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru za pomocą gaśnicy proszkowej, przewietrzeniu całego budynku i dokonaniu pomiarów na obecność CO we wszystkich jego pomieszczeniach.
Działania trwały około 40minut" - informują strażacy.
Na miejscu pracowały zastępy:
-701[s]21,25,53 JRG Żywiec,
-709[s]47,46 OSP Pietrzykowice,
-709[s]22 OSP Łodygowice.

W dniu 21.12.2022r o godzinie 11:34 OSP Pietrzykowice brała udział w gaszeniu pożaru budynku gospodarczego w Pietrzykowicach na ulicy Gloński Potok. "Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar jednego z pomieszczeń budynku gospodarczego konstrukcji drewnianej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu roty wyposażonej w AOUO z jedną linią gaśniczą w natarciu na płonące pomieszczenie, podaniu prądu wody w obronie na budynek przez rotę druga ,ugaszeniu pożaru przewietrzeniu budynku oraz rozbiórce ścian i podłogi pomieszczenia.
Działania trwały około 2 godzin" - przekazują druhowie.
Na miejscu pracowały zastępy:
-701[S]21 Komenda Powiatowa PSP w Żywcu ,
-709[S]47 OSP Pietrzykowice,
-709[S]22 OSP Łodygowice.
-Policja

Źródło informacji i zdjęcia: OSP Pietrzykowice