Wydarzenia

W miniony piątek żywiecka drogówka prowadziła działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Podczas akcji, policjanci w rejonie przejść dla pieszych, rozdawali mieszkańcom odblaski, ale i inne bardzo przydatne na co dzień przedmioty, które jednocześnie poprawiają widoczność tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Głównym celem akcji jest podnoszenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów oraz kierujących motorowerami. Mundurowi prowadzący działania przede wszystkim kontrolują wzajemne relacje zarówno kierujących, jak i pieszych w rejonie najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych miejsc na terenie naszego powiatu. W ramach działań stróże prawa zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią przepisów.

Ważnym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motocyklistów jest noszenie elementów odblaskowych. Dlatego policjanci, podczas działań rozdawali mieszkańcom odblaski, ale też inne odblaskowe, ale i przydatne na co dzień przedmioty, jak np. szelki dla biegaczy, etui na telefon, saszetki na pas. Wszystko po to, aby ta grupa uczestników ruchu drogowego była widoczna, a tym samym bezpieczna.