Wydarzenia

Sytuacja w gminach powiatu żywieckiego jest tragiczna. Strażacy co chwilę wyjeżdzają do interwencji związanych z powalonymi drzewami na jezdnię. Zerwane są także linie energetyczne. Część mieszkańców pozostaje bez prądu. 

Pracownicy zakładu energetycznego cały czas pracują nad przywróceniem prądu w takich gminach jak np. Kocoń, Milówka, Gilowice czy Węgierska Górka. 

W gminie Rajcza zostało ogłoszone Pogotowie Kryzysowe. Jak informuje Wójt: 

"Z powodu występowania odcinkowej nieprzejezdności dróg zadysponowałem wszystkie służby odśnieżające.
Dodatkowo poprosiłem o wsparcie lokalnych przedsiębiorców posiadających odpowiednie zasoby sprzętowe. Ponadto swoją pomoc w sytuacjach awaryjnych lub zagrożenia życia, zgłosili: Komisariat Policji w Rajczy, Nadleśnictwo Ujsoły oraz wszystkie jednostki OSP z terenu naszej gminy.
Czekamy na okno pogodowe, które pozwoli nam na udrożnienie wszystkich dróg i parkingów (mimo że odśnieżamy nieprzerwanie od wczorajszego popołudnia).
O godzinie 12:00 do odpowiednich organów Administracji Państwowej zgłoszone zostanie Pogotowie Kryzysowe".

Wszystkie władze gmin powiatu żywieckiego są w stałym kontakcie ze Starostwem Powiatowym w Żywcu. Jeżeli sytuacja będzie się w dalszym ciągu utrzymywała Starostwo będzie musiało zwrócić się o pomoc do Wojewody Śląskiego.