Wydarzenia

W miniony piątek w szkole podstawowej w Leśnej odbył się Dzień Bezpieczeństwa. Na imprezie nie zabrakło policjantów z Żywca i Łodygowic, którzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji. Były prelekcje, warsztaty i nagrody. W profilaktycznych działaniach stróżom prawa pomagał pluszowy przyjaciel dzieci - „Sznupek”. W działania włączył się również żywiecki Sanepid.

 W miniony piątek w szkole podstawowej w Leśnej odbył się Dzień Bezpieczeństwa. Wśród zaproszonych gości byli policjanci z Żywca i Łodygowic, a także pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Żywca. Program imprezy był bardzo urozmaicony i dotyczył różnych obszarów związanych z bezpieczeństwem. Policjanci przypomnieli uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie wraz z uczniami młodszych klas przeprowadzili „Akcję cytrynka”. Dzieci towarzyszyły policjantom podczas kontroli pojazdów i kiedy kierowca jechał bezpiecznie i nie złamał żadnych przepisów otrzymywał od dzieci jabłuszko. Z kolei dla tych, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego uczniowie przygotowali cytryny. 


Z kolei uczniowie klas starszych uczestniczyli w prelekcji dotyczącej zakazanych substancji i uzależnień, którą prowadzili pracownicy żywieckiego Sanepidu. W tej części również wystąpili policjanci przekazując uczniom ważne informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Młodzież wzięła również udział w warsztatach z wykorzystaniem alko i narkogoogli. Młodzi ludzie mogli w ten sposób zobaczyć, jak zmienia się percepcja po użyciu alkoholu czy narkotyków. Na koniec uczniowie, którzy brali udział w konkursach, otrzymali nagrody.