Wydarzenia

Policjanci z żywieckiej komendy wzięli udział w Targach Pracy i Edukacji. Organizatorem spotkania było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Bielsku-Białej, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu. Perspektywa pracy w Policji wzbudziła spore zainteresowanie wśród młodzieży, a pytań dotyczących codziennej policyjnej służby nie było końca.

 Policjanci z żywieckiej komendy uczestniczyli w Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu. Była to już trzecia odsłona tego wydarzenia. W targach jako wystawcy udział wzięły szkoły ponadpodstawowe z terenu Żywiecczyzny, uczelnie wyższe z województwa śląskiego i małopolskiego, a także pracodawcy z województwa śląskiego. 


Policyjne stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Stróże prawa zaprezentowali uczestnikom sprzęt, którym posługują się w codziennej służbie. Każdy mógł również zapoznać się z tajnikami pracy policyjnych techników kryminalistyki. Młodzież mogła zobaczyć, w jaki sposób ujawniane i zabezpieczane są ślady kryminalistyczne, w tym odciski palców. Mundurowi odpowiadali na pytania młodych ludzi dotyczące zarówno procesu rekrutacji, jak i codziennej służby, która mimo, że trudna i wymagająca daje również wiele satysfakcji.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie Policji śląskiej.