Wydarzenia

Z okazji Mikołajek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego żywieckiej komendy Policji odwiedzili pacjentów oddziału dziecięcego szpitala w Żywcu. Dzieci otrzymały od mundurowych prezenty. W mikołajkowe działania włączył się również Urząd Miasta w Żywcu, który przekazał dla dzieci słodkości i maskotki. Największą atrakcją dla małych pacjentów była możliwość przybicia piątki z ich pluszowym przyjacielem Sznupkiem.

 Dzisiejszy dzień należy do jednych z najprzyjemniejszych w roku. Każdy maluch z niecierpliwością czeka na prezenty od Świętego Mikołaja. Niestety nie wszystkie dzieci spędzą ten dzień w rodzinnym gronie, ciesząc się i bawiąc wymarzonymi prezentami. Niektóre z nich z różnych przyczyn są w szpitalu, co dla każdego dziecka z pewnością jest trudne i stresujące. Dlatego policjanci z żywieckiej komendy postanowili choć troszkę umilić im ten czas. Dzisiaj nadarzyła się ku temu doskonała okazja. W związku z Mikołajkami policjanci z żywieckiej drogówki przygotowali paczki. W przedsięwzięcie włączył się również Urząd Miasta w Żywcu, który zakupił dla dzieci słodycze i maskotki. Mundurowi wspólnie ze Sznupkiem odwiedzili małych pacjentów i rozdawali im prezenty. Widok niebieskiego przyjaciela dzieci Sznupka sprawił milusińskim ogromną radość. Na ręce pielęgniarek policjanci przekazali również grę dla dzieci „Pomagamy i chronimy”, w którą będą mogły grać dzieci w czasie pobytu w szpitalu, a która być może, choć troszeczkę umili im czas i będzie przypominać o bezpieczeństwie. 

Z okazji Mikołajek życzymy wszystkim dzieciom, a w szczególności małym pacjentom, wszystkiego, co najlepsze, wymarzonych prezentów, a przede wszystkim dużo, dużo zdrowia i szybkiego powrotu do domu