Wydarzenia

Policjanci z żywieckiej komendy, wspólnie z pracownikami cywilnymi, emerytami i rencistami z Biernej oraz włoskimi instytucjami, po raz kolejny, zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów dla mieszkańców Ukrainy, którzy zostali w kraju broniąc swojej ojczyzny. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób, bus pełen produktów przekroczył granicę Polski i trafił do najbardziej potrzebujących.

 Od początku trwania konfliktu na Ukrainie policjanci angażują się w pomoc. Mundurowi z żywieckiej komendy już kilkakrotnie odwiedzili dzieci z Ukrainy, które znalazły schronienie w Żywcu i przekazali im zarówno najpotrzebniejsze artykuły, jak i słodycze i zabawki. Początkiem marca zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów i bus pełen produktów trafił na Ukrainę, do tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebowali. Kilka dni temu spod żywieckiej komendy wyruszył kolejny samochód pełen środków medycznych, środków czystości, artykułów spożywczych, koców, śpiworów, baterii i latarek.  Informację, o tym czego brakuje po drugiej stronie granicy, przekazał mundurowym przedstawiciel stowarzyszenia zajmującego się udzieleniem pomocy, z którym policjanci są w stałym kontakcie. Tym razem w zbiórkę zaangażowały się również organizacje z Włoch, z którymi policjanci zacieśnili współpracę przy okazji innych akcji pomocowych. Po przekroczeniu ukraińskiej granicy niezbędne artykuły trafiły do szpitala oraz mieszkańców oblężonych miast.

Serdeczne podziękowania składamy osobom, które umożliwiły transport zebranych rzeczy oraz wszystkim innym osobom i instytucjom, które zaangażowały się w zbiórkę.