Wydarzenia

Przez kilka miesięcy policyjni motorowodniacy z komisariatu w Gilowicach czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad Jeziorem Międzybrodzkim. Dzięki ich zaangażowaniu oraz dobrej współpracy z innymi służbami wszyscy, którzy spędzali lato nad jeziorem, mogli czuć się bezpiecznie. Wczoraj sezon został zakończony, a policyjna motorówka opuściła jezioro.

 W powiecie żywieckim działają dwa sezonowe ogniwa wodne - przy Komisariacie Policji w Łodygowicach, którego policjanci pełnią służbę na Jeziorze Żywieckim oraz przy Komisariacie Policji w Gilowicach, którego mundurowi strzegą bezpieczeństwa osób wypoczywających nad Jeziorem Międzybrodzkim. Podjęcia z wody, holowania łódek, działalność profilaktyczna, czy też dyscyplinowanie amatorów kąpieli - to codzienne zajęcia pływających policjantów. Stróże prawa dbają również o bezpieczeństwo miłośników sportów wodnych podczas licznych regat, które odbywają się na jeziorach. 


Lato w tym roku obfitowało w wysokie temperatury, dlatego też wypoczywających nad jeziorami było rekordowo dużo i mundurowi mieli pełne ręce roboty. Przeprowadzili ponad 150 kontroli rowerków wodnych, z czego blisko 80 kierujących nimi było pod wpływem alkoholu. Uczestniczyli w pięciu akcjach ratunkowych. Zabezpieczali wodne imprezy, takie jak regaty czy spływy kajakowe. Blisko 20 razy spotkali się z dziećmi i młodzieżą, ucząc ich bezpiecznych zachowań nad wodą.  

Dzięki zaangażowaniu policjantów oraz dobrej współpracy z innymi służbami, wszyscy, którzy spędzali lato nad jeziorami, mogli czuć się bezpiecznie. Sezon zakończył się wczoraj i łódź, która przez kilka miesięcy służyła policjantom z Gilowic, została wyjęta z wody i przetransportowana do pomieszczeń garażowych Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. W okresie jesienno-zimowym poddana zostanie przeglądom technicznym oraz konserwatorskim. Wszystko po to, aby w przyszłym roku z powodzeniem mogła służyć policjantom dbającym o bezpieczeństwo wczasowiczów.