Wydarzenia

Dziś w nocy (prawdopodobnie między godziną 2 a 3) ktoś uszkodził ogrodzenie i słupki ogrodzeniowe przy remizie strażackiej OSP Żywiec-Moszczanica. Sprawca zdarzenia niestety nie poczuł się do odpowiedzialności i do chwili obecnej nie skontaktował się ze strażakami w celu naprawienia szkody.

Jak informują strażacy: Nie wiemy czy było to działanie celowe czy po prostu wypadek.

W związku z powyższym mamy dwie prośby:

1) Zwracamy się z prośbą do sprawcy - jeżeli czytasz nasz apel to skontaktuj się z nami. Nie chcemy wyciągać żadnych konsekwencji prawnych, chcemy tylko uzyskać od Ciebie naprawę ogrodzenia lub pieniądze na pokrycie kosztów naprawy.

2) Zwracamy się z prośbą także do osób mieszkających w pobliżu naszego OSP oraz do pozostałych mieszkańców miasta Żywca - jeżeli ktoś był świadkiem zdarzenia lub ma informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy to prosimy o informację.

Zdajemy sobie sprawę że nasze ogrodzenie do najnowszych nie należy, aczkolwiek pieniądze z naszego budżetu wolelibyśmy przeznaczać np. na zakup sprzętu ratowniczego a nie na naprawę szkód tego typu.

Ponadto informujemy, że jeśli nie otrzymamy naprawy ogrodzenia (lub pokrycia kosztów naprawy) to będziemy zmuszeni do rozważenia wprowadzenia całkowitego zakazu parkowania na naszym parkingu w celach innych niż służbowe.

Zdjęcie: OSP Żywiec-Moszczanica