Wydarzenia

W środę 18 października służby ratunkowe w powiecie żywieckim miały dużo pracy. Mimo korzystnej pogody w ciągu jednego dnia doszło do potrącenia, kolizji i wypadku. Wśród przyczyn z pewnością można wymienić oślepiające słońce oraz roztargnienie. Dlatego służby apelują o rozsądek i zachowanie ostrożności. 

Około godziny 11:00 w Żywcu doszło do potrącenia 15-latki. Więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ. Również na naszym facebookowym fanpage opublikowaliśmy film ku przestrodze, pokazujący to zdarzenie. Film dostępny TUTAJ.
Przed godziną 12:00 w Cięcinie w okolicach skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Niepodległości Polski najechały na siebie dwa pojazdy osobowe. 
Około godziny 14:00 w Międzybrodziu Żywieckim, na skrzyżowaniu ulic Energetyków i Kwiatowej w Międzybrodziu Żywieckim, kierowca samochodu osobowego najprawdopodobniej zasłabł, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Również wczoraj popołudniu informowaliśmy o utrudnieniach występujących na drodze S1 w kierunku Żywca. Były one spowodowane wypadkiem, do którego doszło około godziny 15:00. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody, poszkodowana została jedna osoba. 
Z kolei w Kocierzu Moszczanickim doszło do wypadku rowerzysty, zaś wieczorem w Kalnej pożarowi uległ samochód osobowy, w wyniku czego zablokowana była ulica Widokowa. 

Zdjęcie: OSP Łodygowice