Wydarzenia

Wiele emocji wśród naszych Czytelniczek i Czytelników wzbudził udostępniony wczoraj na naszym facebookowym fanpage film, przedstawiający performera Tima Patcha podczas malowania obrazu, przedstawiającego głośne wydarzenie, jakim było poświęcenie lokalu McDonalds w Żywcu.

Film ten możecie zobaczyć na serwisie Youtube:

{youtube}JYPL4Hij7r4{/youtube}

Przypomnijmy - otwarcie McDonalda w Żywcu było nieprzeciętnym wydarzeniem, odbyło się pod koniec stycznia bieżącego roku i odbiło się szerokim echem w Polsce i... nie tylko.

Tim Patch (pseudonim artystyczny Pricasso) to australijski artysta-malarz i performer. Maluje obrazy używając swoich intymnych części ciała (prącia, moszny i pośladków) zamiast pędzla. Wykonuje portrety, pejzaże i akty kobiece. To właśnie ten twórca podjął się namalowania wspomnianego wydarzenia. Dlaczego? O inspirację należałoby pytać samego performera, niemniej jednak fakt ten należy odnotować, co też jako grupa osób z Żywca pochodząca, z Żywcem związana i zainteresowana zarówno historią, jak i teraźniejszością miasta czynimy. Chociażby dla samego faktu, że informacja o otwarcciu McDonalds w Żywcu dotarła az do... Australii. Co również warto zaznaczyć, to fakt, że obraz ten został wystawiony na serwisie allegro.pl i znalazł nabywcę, zobaczcie obraz pricasso

Jednocześnie przypominamy, że jesteśmy niezależnym medium i treści zamieszczane na portalu i fanpage kierowane są do osób o otwartych umysłach, osób potrafiących w sposób odpowiedni odebrać pokazywane treści oraz rozumiejących termin sztuka i performance. Skoro jeszcze... i miejmy nadzieję jak najdłużej w naszym kraju i mieście będziemy mieli prawo do wolności słowa, to zamierzamy z tego prawa korzystać. Ponadto, jako szanujące się medium lokalne, informujemy, że interesują nas wszystkie warte odnotowania zagadnienia związane z miastem i regionem i dlatego, pomimo różnego odbioru, będą one publikowane na portalu.

Zespół redakcyjny portalu ŻywiecInfo