Wydarzenia

Wełna i drewno - to tytuł projektu, aktualnie realizowanego przez Beskidzkie Stowarzyszenie Produkcji Ekologicznej i Turystyki BEST PROEKO dla mieszkańców Jeleśni i Koszarawy.

warsztaty5

W projekcie uczestniczyć mogą osoby pełnoletnie, bezrobotne, czasowo nieaktywne zawodowo, a także osoby pracujące, które chciałyby nabyć umiejętności obróbki wełny i drewna. Materiały te, jako podstawowe surowce tradycyjnego rękodzielnictwa dają różnorodne możliwości wykorzystania ich do produkcji przedmiotów użytkowych, jak i dekoracyjnych.

Warsztaty są prowadzone w okresie od stycznia do kwietnia 2013 roku, w Domu Wystaw Regionalnych w Koszarawie (obok budynku GOK).


warsztaty4

Celem projektu jest umożliwienie poszerzenia kwalifikacji zawodowych osobom szkolonym oraz nabycie przez nie umiejętności ułatwiających działalność na rynku pracy, a także poznanie dziedzictwa kulturowego regionu i możliwości jego kontynuacji.

Jeleśnia i Koszarawa były jednymi z największych ośrodków zabawkarskich (obok Stryszawy, Lachowic, Hucisko, Kurów), a obecnie, tradycje te czekają na reaktywację - stąd niezwykle cenna inicjatywa Stowarzyszenia warsztaty

warsztaty2

warsztaty3

Autor oraz zdjęcia: Ewa Cudzich

kopiowanie materiałów zabronione