Wydarzenia

Policjanci z Rajczy zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna w miejscu swojego zamieszkanie nielegalnie posiadał broń, tzw. samoróbkę oraz amunicję. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych prokurator objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo 39-latek w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.

Kilka dni temu około 21.30 policjanci z komisariatu w Rajczy otrzymali informację, że w jednym z domów na terenie Gminy Milówka pomiędzy zgłaszającym, a jego partnerką doszło do kłótni. Mundurowi od razu pojechali pod wskazany adres. Zastali tam zgłaszającego 39-latka. Zarówno w rozmowie z nim, jak i jego partnerką policjanci nie potwierdzili informacji z zawiadomienia. Do żadnej awantury czy kłótni między nimi nie doszło, a mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć po co wezwał stróżów prawa. 

W czasie interwencji uwagę policjantów zwróciła metalowa skrzynka, którą mężczyzna miał w domu. Policjanci znaleźli w niej ręcznie wykonaną bronią. Oprócz niej 39-latek miał także wiatrówkę oraz ponad 140 sztuk różnego rodzaju amunicji ostrej. Jak się okazało, przedmioty te posiadał nielegalnie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania broni palnej oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia, za co grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj na wniosek śledczych prokurator objął go policyjnym dozorem.