Ruszają dopłaty do czynszu. Można już składać wnioski

Ruszają dopłaty do czynszu. Można już składać wnioski

Jeśli z powodu pandemii nie radzicie sobie z opłacaniem czynszu właśnie rusza nowy program specjalnych dopłat. Można już składać wnioski. 

W maju zeszłego roku była wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawiła szczegóły programu dopłat do czynszów. Ustawa została uchwalona dopiero teraz i opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Można już składać wnioski. 

  • Z dopłat do czynszu mogą skorzystać najemcy mieszkań komunalnych, towarzystw budownictwa społecznego, spółdzielczych czy też wynajętych od osoby prywatnej lub firmy
  • W urzędzie gminy należy złożyć wniosek o dodatek mieszkaniowy. Będzie on przysługiwał jeśli dochody nie przekraczają 1500 zł na osobę lub 2100 zł w przypadku osoby samotnej
  • Ważny jest również metraż mieszkania  z 1 osobę nie może przekraczać 35 mkw, na dwie osoby – 40 mkw, na trzy – 45 mkw, na cztery – 55 mkw, na pięć – 65 mkw, na sześć 70 mkw.

PRZECZYTAJ TAKŻE: STRAŻACY PODSUMOWALI ROK 2020

Dopłata do czynszu ma wynieść 75% czynszu. Dodatek mieszkaniowy razem z dopłatą może wynieść 1500 zł miesięcznie. Pomoc będzie przyznawana na 6 miesięcy. 

Wnioski można składać tylko do 31 marca br. 

Zdjęcie: Dario Film


Drukuj   E-mail