Wydarzenia

W dniach 10-12 stycznia 2023 roku w Szczyrku odbyły się XVII  Międzynarodowe  Zimowe Mistrzostwa  w Ratownictwie Medycznym, pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia, Wojewody Śląskiego  oraz Marszałka Województwa Śląskiego. Organizatorem Zawodów było Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

Ratownictwo Medyczne w Żywcu reprezentował Zespół Ratowników Medycznych w składzie: rat. med. Bartłomiej Sikora, rat. med. Szymon Hura i rat. med. Kacper Roczyna.

Ekipa zajęła wysokie IV MIEJSCE W OGÓLNEJ KLASYFIKACJI, wśród 34 uczestniczących w zawodach Załóg. Okazała się także niepokonana w dwóch kategoriach, zdobywając Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej za:

  • zajęcie I miejsca w konkurencji „Kompania Braci” oraz tytuł najlepszej załogi na tym 
  • zajęcie I miejsca w konkurencji „Wróg u Bram” oraz tytuł najlepszej załogi  na tym 

To ogromna duma i wielki zaszczyt dla Żywieckiego Pogotowia Ratunkowego, że pracują  w nim ratownicy, dla których ratowanie życia, niesienie pomocy innym, to nie tylko praca ale i życiowa misja. To osoby które, poprzez ciągłe doskonalenie swoich ratowniczych umiejętności tworzą tożsamość i wizerunek ratownictwa medycznego na Żywiecczyźnie – mówi Prezes RMŻ Piotr Dziedzic.