Wydarzenia

W Centrum Kultury w Raciborzu odbył się uroczysty apel z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gospodarzem wydarzenia był Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek. W uroczystości uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Żywcu inspektor Krzysztof Czaja, który otrzymał medal „Zasłużony dla Śląskiego Oddziału Straży Granicznej”.

 W apelu udział wzięli przedstawiciele różnych służb i instytucji, które na co dzień współpracują na rzecz bezpieczeństwa. Uroczystość, oprócz upamiętnienia wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, była również doskonałą okazją do złożenia im podziękowań, wręczenia wyróżnień i odznaczeń. 


W wydarzeniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Żywcu inspektor Krzysztof Czaja, który w dowód uznania, a także w celu podkreślenia szczególnych zasług na rzecz Śląskiego Oddziału SG otrzymał medal ,,Zasłużony dla Śląskiego Oddziału Straży Granicznej”. Odznaczenie wręczał gospodarz uroczystości Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek. 

Na koniec uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich przemówieniach podkreślali doskonałą współpracę służb, a także dziękowali wszystkim za wkład w bezpieczeństwo i obronność Kraju. 

zdj. Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG