Wydarzenia
Wójt Gminy informuje, że Gmina Ujsoły przygotowała budynki szkoły podstawowej w Soblówce oraz w Złatnej do przyjęcia uchodźców z Ukrainy w ilości ok. 70 osób. Osoby potrzebujące, o ile zaistnieje taka konieczność, mogą zostać skierowane do w/w obiektów w najbliższych dniach przez służby wojewody lub w wyniku niezależnych działań gminy. Ponadto osoby prywatne zainteresowane przyjęciem uchodźców prosimy o telefoniczny kontakt z sekretariatem Urzędu Gminy do końca tego tygodnia w celu omówienia zasad zakwaterowania.
Jednocześnie wspólnie z Parafią w Ujsołach ogłaszamy zbiórkę darów rzeczowych takich jak:
ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach, suszone owoce, orzechy.
KOSMETYKI I CHEMIA: żele, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy, pampersy dla dzieci, płyny do prania i mycia naczyń, oraz inne.
ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy i kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
Dary te będą wykorzystane przez uchodźców na miejscu lub przekazane poprzez PCK i Caritas do potrzebujących poza Ujsołami. Prosimy o przynoszenie rzeczy darowanych do Urzędu Gminy w Ujsołach ( dawna sala posiedzeń na parterze ) od poniedziałku do środy w godzinach w godzinach od 7 do 15, w czwartek od 7 do 17 oraz piątek od 7 - 13.
Przeczytaj także: