Wydarzenia

W trosce o łatwiejszy dostęp  mieszkańców do możliwości zapisów na szczepienia przeciwko covid-19 włodarze gmin Węgierska Górka, Ujsoły, Milówka, Rajcza uruchomili dodatkowy numer telefonu. Zapisy będą możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 pod numerem 33 8642652 oraz 338642610.

W powiecie żywieckim powstało pięć Punktów Szczepień Powszechnych. Punkty zostały rozlokowane tak, aby mieszkańcy wszystkich gmin mieli do nich wygodny dostęp.

Decyzją Wojewody Śląskiego punkt szczepień przeciwko COVID-19, który obsługiwał będzie mieszkańców Gminy Węgierska Górka zorganizowany został w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce, os. XX-lecia II RP 12, 34-350 Węgierska Górka.

Szczepienia w tym punkcie dedykowane są mieszkańcom czterech gmin: Węgierska Górka, Milówka, Rajcza, Ujsoły.

Dziś tj. 10 maja zostało zaszczepionych 100 osób  przy czym dzienny limit wynosi 200 osób.

Osoby, które zgłoszą chęć zaszczepienia się, zostaną poinformowane o terminie szczepienia poprzez sms na podany podczas rejestracji numer telefonu.

By zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19 można także skorzystać z e-rejestracji na stronie www.pacjent.gov.pl lub zadzwonić pod numer 989.

Powstanie punktu szczepień w Węgierskiej Górce nie byłoby możliwe gdyby nie dobra współpraca pomiędzy Wójtami Gmin powiatu żywieckiego, Starostwem Powiatowym oraz Władzami Szpitala Powiatowego w Żywcu. Tylko dzięki wspólnej pracy udało się uzyskać uznanie Wojewody Śląskiego.  

Wierzymy, że dzięki poczynionym wspólnie staraniom znacząco skróci się  czas Państwa oczekiwania na szczepienie.

Przed szczepieniem wskazane jest zapoznanie się z kwestionariuszem szczepienia, który dostępny jest w Urzędzie Gminy Węgierska Górka, na stronie internetowej gminy www.wegierska-gorka.pl oraz stronie www.szczepienia.pzh.gov.pl.  

Przed szczepieniem trzeba uzupełnić kwestionariusz. Ankietę należy wypełnić zgodnie z prawdą i aktualnym stanem zdrowia, to bardzo istotna kwestia. Gdy w kwestionariuszu pojawi się pytanie, na które odpowiedzą Państwo twierdząco (TAK), będziecie Państwo mogli zaszczepić się tylko po konsultacji lekarskiej. W tym przypadku koniecznym będzie kontakt ze Szpitalem Powiatowym w Żywcu – tel. 33 440 17 46, adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Osoby, które zaznaczą w kwestionariuszu choć jedną odpowiedź na tak, nie będą mogły zaszczepić się w Punkcie Szczepień Powszechnych.

Gmina Węgierska Górka zapewnia bezpłatny transport (dowóz) osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych.

Osoby uprawnione do dowozu do punktu szczepień:

  • Osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie „R” lub „N” lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • Osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnego dowozu do punktu szczepień prosimy o zapisywanie się u koordynatora gminnego w Ośrodku Promocji Gminy, co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem, a najlepiej niezwłocznie po wyznaczeniu terminu szczepienia.

Zgłoszenia zarejestrowanych mieszkańców będą przyjmowane pod numerami telefonu: 532 179 791 lub 338 642 187 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.