Wydarzenia

W gminie Gilowice odbył się mecz charytatywny na rzecz Oskarka. Niewiarygodne popołudnie cudów, pełne słońca, pozytywnej energii i wsparcia dla 7 letniego chłopczyka oraz Jego rodziców w walce o zdrowie.

Całą imprezę rozpoczął mecz charytatywny LKS Beskid Gilowice – Rychwałd – Sopotnia, w którym gospodarze wygrali wynikiem 3:0. I choć wynik jest ważny, to tutaj cenniejsze było zaangażowanie piłkarzy, którzy wsparli finansowo zbiórkę oraz przekazali na licytację klubowe gadżety. Licytacja prowadzona przez Dyrektora GOK Gilowice Panią Gabrielę Kolonko oraz Skarbnika LKS Beskid Gilowice - Rychwałd Pana Grzegorza Kopkę przyniosła niewiarygodne wsparcie dla małego Oskarka. Zebrano w sumie kwotę 36.125,53, która została przekazana na Fundację Serca dla Maluszka. Środki w całości przeznaczone zostaną na sprzęt do komunikacji, turnusy rehabilitacyjne i niezbędne terapie.

W tym szczytnym celu miały też swój udział Panie z nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich "Kłos" Gilowice, które przygotowały kiermasz ciast. Beata i Grzegorz Kastelik zadbali o ciepły poczęstunek dla uczestników, a pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gilowicach o słodką watę cukrową oraz popcorn.

Zdjęcie: UG Gilowice