W parku powstała Pasieka Miejska

W parku powstała Pasieka Miejska
W żywieckim Parku Habsburgów, tuż obok Stajni Miejskiej i Mini Zoo z inicjatywy ks. Tomasza Chamery powstała Pasieka Miejska.
Powstanie Pasieki Miejskiej w estetycznej formie wraz z otaczającą ją wokół alejek parku ścieżką edukacyjną ma na celu budzenie świadomości Żywczan oraz Gości Parku o roli pszczół, owadów zapylających i roślin miododajnych w naszym codziennym życiu. Ścieżka edukacyjna na którą składają się tablice informujące o życiu pszczół: matce pszczelej zwaną królową, pszczole robotnicy i trutniu oraz o produktach pszczelich: miodzie, propolisie, mleczku pszczelim oraz pyłku pszczelim pozwoli Mieszkańcom i Gościom Parku "zaglądnąć do ula" poznając sposób funkcjonowania życia pszczelej rodziny.
Na chwilę obecną pasiekę stanowi 8 uli (rodzin pszczelich), docelowo w sierpniu będzie ich 20.
Miejskie Pasieki, to cywilizacyjny standard wielu światowych i europejskich miast troszczących się o ekologię i bioróżnorodność, jak np. Londyn, Berlin czy choćby najbliższa naszym sercom Warszawa. Żywiec równa więc w budzeniu troski o środowisko do światowych liderów. To mały krok dla Żywieckiego Parku Habsburgów, lecz to również wielki krok dla troski o bioróżnorodność naszego miasta.
Miejska Pasieka w Żywcu jest także dopełnieniem oferty edukacyjnej Stajni Miejskiej Mini Zoo, która od dłuższego czasu wyrasta na centrum edukacji ekologicznej promieniujące na całą Żywiecczyznę.
Jak informuje Miasto Żywiec: Prosimy o stosowanie się do tablic ostrzegawczych oraz o obserwowanie pasieki ze ścieżki edukacyjnej. Pszczoła jest pożytecznym stworzeniem, które żądli tylko w obronie swego życia, dlatego by nie prowokować nieprzyjemnych wydarzeń prosimy o nie podchodzenie do Pasieki, zwłaszcza gdy widzimy tam pszczelarza wykonującego prace pasieczne.
Zdjęcie: UM Żywiec

Drukuj   E-mail