Wydarzenia

10 stycznia 2016 w Gminie Węgierska Górka będzie głośno, kolorowo i radośnie, a to za sprawą już 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Hufiec ZHP Węgierska Górka po raz kolejny otrzymał zgodę na utworzenie sztabu, dlatego młodzi wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty i ciekawy program, który rozpocznie III edycja Rajdowej Orkiestry w Węgierskiej Górce. Swój udział zapowiedzieli znakomici kierowcy rajdowi. W programie możliwość przejazdu na prawym fotelu rajdówki, prezentacja rajdówek oraz licytacje przedmiotów przekazanych przez zawodników polskiego motorsportu oraz inne gadżety. Odbędzie się również pokaz pierwszej pomocy.

Tradycyjnie w czasie imprezy odbędzie się Przegląd Grup Kolędniczych z Gminy Węgierska Górka. Barwny korowód przebierańców, o godz. 13.45 wyruszy z parkingu Centrum Handlowego HUTA na Bulwary w Węgierskiej Górce gdzie odbędzie się dalsza część imprezy.

O godz. 16.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej rozpocznie się druga część imprezy czyli koncerty, pokazy, licytacja i loteria. Na scenie zaprezentują się dzieci z Przedszkola z Żabnicy, uczniowie Publicznego Gimnazjum w Węgierskiej Górce oraz artystki z Zespołu Kabaretowego „Rozśpiewane Gospodynie”.

Gwiazdą programu będzie popularny zespół szantowy Banana Boat.

Ideą Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest nie tylko pomoc finansowa i zakup niezbędnego sprzętu, ale również nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci i dorosłych. W czasie imprezy odbędą się warsztaty udzielania I pomocy przedmedycznej prowadzone przez Fundację K2 z Żywca oraz Grupę Wsparcia Medycznego działającą przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce, a na najmłodszych czekać będzie Baby Sfera gdzie animatorzy przygotują wiele zabaw. W kąciku bezpieczeństwa na najmłodszych będą czekać konkursy z nagrodami oraz warsztaty z zakresu bezpieczeństwa drogowego przeprowadzone przez Powiatową Policję z Żywca. Będzie to również wspaniała okazja do spotkania się ze Sznupkiem - maskotka Ślaskiej Policji.

Członkowie Beskidzkiej Grupy GOPR przeprowadzą warsztaty na ściance wspinaczkowej.

Harcerze oraz młodzież gimnazjalna będą sprzedawać pieczone kiełbaski, grochówkę, ciasto oraz kawę i herbatę.

Zachęcamy do udziału w licytacji, gdzie kupić będzie można m.in. piłki oraz koszulki z autografami siatkarek reprezentacji Polski i Turcji, koszulki i kubki WOŚP, gadżety motoryzacyjne, zabawki dla dzieci i wiele, wiele innych.

Imprezę zakończy „Światełko do nieba”, które o godz. 20.30 rozjaśni całą Polskę.

Można powiedzieć, że w Węgierskiej Górce „BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!!”.

W dawaniu innym, rośnie prawdziwa radość życia! Nie zawiedźcie – przyjdźcie!