Wydarzenia

Permakultura to gałąź projektowania ekologicznego, inżynierii ekologicznej i projektowania środowiska. Ta dziedzina tworzy zrównoważoną architekturę siedzib ludzkich i samoregulujące się systemy rolnicze na wzór ekosystemów naturalnych. Już wkrótce w Lipowej odbędą się warsztaty z tej tematyki!

4

Fundacja KLAMRA i Fundacja TRANSFORMACJA zapraszają na czterodniowe, intensywne warsztaty permakultury. Odbędą się one w dniach 01.05.2014- 04.05.2014 w Lipowej. Program przewiduje:

- podstawy projektowania ogrodów przydomowych

- niezastąpione rozwiazania stosowane w permakulturze

- tajniki korzystania z pomocy grzybni w uprawach organicznych

Więcej: klamra.org/sites/klamra/files/harmonogram_warsztatow_maj_2014.pdf

Jak mówi Dariusz Paczkowski z Fundacji Klamra: "Harmonogram warsztatów jest ułożony na 4 dni warsztatowe. Warsztaty rozpoczynają się w czwartek rano o godzinie 10:00. W ciągu dnia zajęcia trwają 8-10 godzin w zależności od możliwości uczestników. Podział dnia jest następujący - rozpoczynamy od zajęć teoretycznych w ramach, których wprowadzamy uczestników w zagadnienia przypadające na dany dzień. Resztę dnia spędzamy w terenie na zajęciach praktycznych. Przewidziana jest oczywiście przerwa obiadowa oraz na życzenie uczestników krótkie przerwy kawowo/herbaciane w trakcie zajęć terenowych. Wieczory przeznaczamy na filmy, dyskusje, ogniska i integrację. Kurs jest intensywny, ale tylko w takich warunkach można kompleksowo wprowadzić uczestników w tematykę permakultury. Oczywiście harmonogram może ulec zmianie w zależności od woli uczestników.

Warsztaty poprowadzi Łukasz Nowacki – Futurysta i ekologiczny designer. Założyciel Fundacji TRANSFORMACJA, pionier i nauczyciel permakultury, konstruktor kopuł geodezyjnych oraz solarnych BIO-schronień. Specjalista w dziedzinach Ekohydrologii i biotechnologii ekosystemowej. Zafascynowany ideą autonomicznych osad i projektowaniem zrównoważonym. Propagator i badacz „żyjących maszyn”, alternatywnych źródeł energii oraz budownictwa bioklimatycznego.

Jak informują organizatorzy - "warsztaty mają charakter teoretyczny i praktyczny.  W programie połączono wykłady, dyskusje, filmy, tworzenie podwyższonych grzadek, kompostu, mikroswales, leśnego ogrodu i wiele więcej".

Koszt warsztatów to 300 zł za całość. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w jednym dniu, wtedy koszt wynosi 100 zł.

376934_523792911014045_1500461181_n.big

Zgłoszenia i zapisy: Anna Witwicka tel: 501 470 738

lub Karina Paczkowska mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA!!!

Jak przed chwilą poinformowali nas Organizatorzy:

Z przyczyn od nas niezależnych musimy zmienić termin warsztatów. Wszystkich zainteresowanych, zapisanych najmocniej przepraszamy. Proponowany nowy termin to 23-25 maj. Szczegóły programu wkrótce.