Wydarzenia

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie żywieckich policjantów z młodzieżą uczącą się w żywieckim „Mechaniku”, ZSAiO oraz Szkole Podstawowej nr 1 w Żywcu. W czasie prelekcji policjanci poruszyli ważne tematy dotyczące narkotyków, uzależnień, cyberprzemocy czy hejtu. Na koniec odpowiadali na nurtujące młodych ludzi pytania.

 W ramach działań profilaktycznych policjanci z żywieckiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Celem tych spotkań jest uświadomienie młodym ludziom, że ich decyzje i wybory podjęte teraz już za kilka lat mogą mieć wpływ na ich przyszłość zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. 


Kolejne szkoły, do których zawitali policjanci, to Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Żywcu. W czasie spotkań policjanci przekazują młodym ludziom cenną wiedzę na temat ich odpowiedzialności za podejmowane przez nich zachowania. Wyjaśniają słuchaczom podstawowe definicje związane z pojęciami nieletniego, czynu karalnego oraz demoralizacji. Dużo miejsca poświęcają również na omówienie zagadnień cyberprzemocy oraz problematyki uzależnień. Treści teoretyczne uzupełniają projekcją filmów profilaktycznych, na których pokazane jest właśnie to, jakie mogą być konsekwencje niewłaściwych wyborów młodych ludzi. Na koniec każdego ze spotkań policjanci odpowiadają na nurtujące młodych ludzi pytania związane z poruszaną tematyką.