Wydarzenia

W stacji Czechowice-Dziedzice doszło do wykolejenia pociągu towarowego. Występują duże utrudnienia w ruchu na linii S5.

Do wykolejenia czterech wagonów towarowych pociągu ze Zduńskiej Woli do Czechowic-Dziedzic doszło w nocy 19 listopada o godzinie 1:20

Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące działań prowadzonych na rzecz pasażerów:
- pociągi ze stacji Katowice kończą swój bieg w stacji Pszczyna
- pociągi ze stacji Żywiec dojeżdżają do stacji Czechowice – Dziedzice
- na odcinku Pszczyna – Czechowice – Dziedzice uruchomiona została ZKA
- niektóre pociągi kierowane będą drogą okrężną przez Oświęcim

Przekazał nam Tomasz Musioł - rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Sytuacja jest dynamiczna. Obecnie nie ma informacji dotyczących terminu końca utrudnień w miejscu zdarzenia. Przewoźnicy zachęcacją do korzystania z infolinii, gdzie można zaczerpnąć wszelkich informacji. 

Rzeczniczka prasowa PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Katarzyna Głowacka poinformowała, że nie było i nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska. Teren jest zabezpieczony. Służby techniczne pracują przy wkolejeniu wagonów. Komisja ustali okoliczności zdarzenia.

W komunikacie PKP poinformowano również, iż ruch kolejowy pomiędzy przystankiem Goczałkowice Zdrój a stacją Czechowice-Dziedzice został wstrzymany. Ustalany jest zakres prac i czas niezbędny do zapewnienia przywrócenia ruchu.

Przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Pszczyna – Czechowice-Dziedzice – Bielsko Biała.

Pociągi PKP Intercity kierowane są na trasę zmienioną przez Brzeszcze-Jawiszowice i Mysłowice. W Sosnowcu powołany został zespół składający się z przedstawicieli Polskich Linii Kolejowych i przewoźników, który na bieżąco zarządza ruchem. Informacje o zmianach są na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.