Wydarzenia

W Katowicach i Bielsku-Białej odbyły się konferencje prasowe Ministra Michała Wójcika i Beaty Białowąs Pełnomocnika Okręgu Bielskiego Suwerennej Polski dotyczące zmiany nazwy ugrupowania z Solidarnej Polski na Suwerenną Polskę oraz prezentacji programowej "szóstki" Suwerennej Polski.

W jej ramach są m.in. odrzucenie nowego traktatu tworzącego jedno państwo unijne, renegocjacja umowy partnerskiej z Unią czy wzmacnianie obronności w ramach NATO.

Suwerenność Polski ze strony Unii Europejskiej jest zagrożona, dlatego jej wzmacnianie jest nieodzowne, stąd sformułowanie „szóstki” Suwerennej Polski - podkreślił Michał Wójcik

Podkreślamy, że odrzucamy nowy traktat tworzący jedno państwo w UE. Uważamy, że tak jak na początku, powinny być państwa narodowe. Należy renegocjować umowę z UE, wzmocnić NATO, dalej tworzyć obszar wolnościowy, by każdy obywatel miał prawo do wolności osobistej, religijnej, gospodarczej. Ma prawo sam dokonywać wyborów, w co się chce ubierać. Ma mieć prawo wyboru tego, co chce jeść, w jaki sposób chce podróżować. Czy to samochodem elektrycznym, czy hybrydowym czy spalinowym.

Kolejne założenia „szóstki” to prawo Polaków do posiadania w portfelu gotówki, a nie tylko zmuszania ludzi do operowania kartami płatniczymi. Ostatni punkt to ,,stop ideologii gender”.

Człowiek, obywatel ma prawo sam dokonywać wyborów, w co się chce ubierać. Ma mieć prawo wyboru tego, co chce jeść, w jaki sposób chce podróżować. Czy to samochodem elektrycznym, czy hybrydowym czy spalinowym - podkreśliła Beata Białowąs.

WhatsApp Image 2023 05 22 at 19.50.53

/materiał zewnętrzny/