Wydarzenia
W minioną sobotę w 104. rocznicę urodzin Karola Wojtyły odbyła się wycieczka Szlakiem Papieskim w ramach akcji letniej 7 x ŻYWIEC. Do udziału zgłosiła się grupa ok. 20 turystów z Żywca i okolic.
Wycieczka rozpoczęła się pod pomnikiem Jana Pawła II przy żywieckiej Dzwonnicy, skąd o 10:00 po wykonaniu pamiątkowych zdjęć wycieczka wyruszyła szlakiem Papieża Jana Pawła II w kierunku Średniego Grojca. Na szlaku w trakcie krótkich odpoczynków były przeprowadzane krótkie quizy wiedzy turystycznej oraz wiedzy o Janie Pawle II z ciekawymi nagrodami związanymi z Papieżem Polakiem oraz miastem Żywcem. Nagrodą za całokształt (udział w konkursach i aktywność na szlaku) była urocza wiewiórka o pięknym imieniu Grażynka, którą zdobyła jedna z najmłodszych uczestniczek wycieczki – Alicja.
Po zejściu z Grojca uczestnicy wycieczki zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi serduszkami z logo akcji 7xŻYWIEC, za które to serduszka składamy podziękowania innej uczestniczce wycieczki – Pani Ewie.
W drodze powrotnej odwiedzono jeszcze raz żywiecki park w pięknej majowej scenerii, a następnie uczestnicy imprezy zostali zaproszeni przez Ks. Proboszcza Grzegorza Gruszeckiego do zwiedzenia wieży żywieckiej Konkatedry. Z wieży można było zobaczyć, jak z lotu ptaka, całą trasę wycieczki oraz podziwiać piękno miasta Żywca w wiosennej krasie w otoczeniu beskidzkich szczytów.
Pogoda w sobotę dopisała, to też wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i dobrze się bawili w czasie wycieczki – co widać na zdjęciach.
Zapraszamy na kolejne wycieczki w ramach akcji 7 x ŻYWIEC. Tym razem będzie to wycieczka po Żywcu połączona z plenerem fotograficznym, która odbędzie się w końcem czerwca lub początkiem lipca br.
Dokładny termin będzie podany do wiadomości na stronach internetowych miasta.
Burmistrz Miasta - Antoni Szlagor
Przewodnik Beskidzki - Grzegorz Szczepaniak