Wydarzenia
Ratownicy GOPR Beskidy poinformowali, że w piątek 14 lipca na wieczny dyżur w wieku 90 lat odszedł Tadeusz Mikulski - ratownik Grupy Beskidzkiej GOPR od 1954 roku.

 W latach służby przepracował 4500 godzin społecznych na dyżurach, wyprawach i zabezpieczeniach. Za swoją górską i ratowniczą działalność odznaczony Honorową Odznaką GOPR w stopniu srebrnym i złotym oraz Za Zasługi dla Ratownictwa Górskiego, Honorową Odznaką PTTK i wieloma innymi odznaczeniami.

Tadeusz niewątpliwie był zasłużonym działaczem PTTK, historią przewodnictwa. Zapamiętamy go jako m.in. Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Górskich, członka Państwowej Komisji Egzaminacyjnej PTTK, czy Prezesa Koła PTTK przy Grupie Beskidzkiej GOPR.
W działalności ratowniczej był wzorem zdyscyplinowania, pracowitości i porządku pod każdym względem, wielokrotny członek organów rewizyjnych GOPR. W 1983 roku przeszedł w stan pozasłużbowy z powodu pogarszającego się stanu zdrowia.
Był Członkiem Klubu Seniora Grupy Beskidzkiej GOPR. Niezwykle skromnym człowiekiem, co być może utrudniało mu przyjmowanie pomocy, z którą nieraz w ostatnich latach zwracaliśmy się, chcąc dać mu poczucie, że na zawsze będzie jednym z nas. W zeszłym roku w Bielsku-Białej mieliśmy zaszczyt świętować 70-lecie Jego górskiej działalności.
Pogrzeb Tadeusza Mikulskiego odbędzie się w środę 19 lipca o godz. 14:00 w Kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej.