Żywczanie świecą przykładem

Żywczanie świecą przykładem

W okresie jesiennym, przy często zmieniającej się pogodzie, warunki na drodze stają się uciążliwe dla wszystkich uczestników ruchu. Szybko zapadający zmrok może stwarzać zagrożenie dla pieszych i rowerzystów, często zmuszonych korzystać z jezdni lub pobocza. Dlatego dbając o ich bezpieczeństwo cyklicznie prowadzone są działania w czasie których rozdają mieszkańcom odblaskowe opaski. Już wkrótce kolejne spotkanie!

Inauguracja działań na terenie Żywiecczyzny miała miejsce pod koniec października. Wówczas odblaski trafiły do mieszkańców Żywca oraz Leśnej. Od tego czasu odbyły się kolejne spotkania z mieszkańcami Żywiecczyzny. Policyjny radiowóz oraz wóz patrolowy Radia Bielsko można było zobaczyć na terenie Gminy Łodygowice, Gilowice, Łękawicy oraz Oczkowie. Każdorazowo akcja cieszy się dużym zainteresowaniem i na wyznaczone punkty spotkań przychodzi dużo mieszkańców, co bardzo cieszy organizatorów działań. Im więcej odblasków trafi do mieszkańców, tym większe szanse na ich bezpieczeństwo na drodze. Dlatego już dziś zachęcamy do kolejnego spotkania. Wystarczy słuchać radia i przyjść we wskazane miejsce, by za darmo otrzymać niepozorny gadżet, który może uratować nam życie.

Odblaski mają ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Im bardziej jesteśmy widoczni, tym bardziej jesteśmy bezpieczni. Jeżeli w okresie jesienno - zimowym pieszy ubrany w ciemne kolory, widoczny jest dla kierujących dopiero z odległości około 20 metrów, to wyposażonego w element odblaskowy, kierowca może zauważyć już z odległości nawet 150 metrów. Odległość ta daje kierowcy czas, na bezpieczne ominięcie pieszego.

Zdjęcie: Policja Żywiec


Drukuj   E-mail