Wydarzenia

W niedzielę 28 kwietnia odbyło się w Miejskim Centrum Kultury wyjątkowe wydarzenie. Dzięki pracy wielu ludzi udało się spotkać w jednym miejscu w jednym czasie by wspólnie zrobić coś dla małej dziewczynki z nowotworem.

 W popularnym MCKu odbył się Koncert Charytatywny „Dla Natalki”. Natalia Talik, bohaterka niedzielnego spotkania ma guza mózgu i potrzebuje pomocy, na którą nie stać jej rodziców. Mimo swojej choroby pragnie żyć normalnie i cieszyć się życiem. Powiedzieli nam o tym inicjatorzy tego koncertu: Dominika Wika i Jakub Trzop.

koncert2

 I można powiedzieć, że ta niedziela była dobrze zaplanowana bo już od godziny 14:00 mogliśmy się razem spotkać w budynku przy ulicy Alei Wolności 4. Rozpoczęło się od występu muzycznego, gdzie po krótkiej chwili dokonano uroczystego otwarcia tej imprezy. Mogliśmy podziwiać między innymi gimnazjalistki śpiewające piękne piosenki. Dużo praktycznej wiedzy pokazały między innymi pokazy ratownictwa medycznego. Kto nie był, ma czego żałować. To umiejętności, które każdy z nas powinien mieć w zanadrzu.

koncert3

 Wiecie co było najlepsze? Występ zespołu pieśni i tańca: Żywczanie. Krzewienie lokalnej kultury góralskiej ma się w Żywcu bardzo dobrze. Oczywiście: każdy ma swoje własne gusta, ale to był szczery pokaz tradycji. I można było z podziwem spoglądać na biesiadujących na scenie wszystkich członków zespołu. W końcu: to wszystko było dla Natalii.

koncert5

 Łez i wzruszeń dostarczył pewien pan, który wylicytował pewnego misia za 400 zł. Ten człowiek ma naprawdę wielkie serce. W przerwach pomiędzy poszczególnymi punktami każdy chętny mógł skorzystać ze specjalnie utworzonej na ten cel kawiarenki, by w spokoju odpocząć, napoić się, zjeść coś słodkiego.

 Od godziny 18:00 miała się rozpocząć oficjalnie część muzyczno – koncertowa. Poszczególni goście wchodzili powoli już na scenę przynajmniej od godziny 17:00. Każdy z gości mógł na początek usłyszeć występ trójki młodych artystów w akompaniamenie gitary akustycznej i wokalu damsko – męskiego. Słuchało się tego przyjemnie. Później na scenę zaczęło wchodzić po kolei zaproszone zespoły, które dały z siebie wszystko. Bo cel spotkania był słuszny.

koncert

 Ta impreza pokazała, że Żywczanie mają otwarte serce i są gotowi nieść pomoc bliźniemu w potrzebie. Nowotwór, który dopadł młodą Natalkę miejmy nadzieję, że zostanie pokonany. Być może nie każdy z obecnych był zadowolony z późniejszych występów grup hip-hopowych. Te zespoły zagrały na maksa, niemniej całości nie oddaje zaangażowanie publiczności, która nie przyjęła tej propozycji na to wydarzenie i nie doczekała w takiej liczbie do końca, na jaką zapewne liczyli organizatorzy dnia w MCKu. Ale oddajmy jedno: cel się udał. Młoda Natalia dostała wsparcie od ludzi, za co serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy dziś otworzyli serce.

Zebrano 3.500 tysiąca złotych. Zbiórkę robiła fundacja. Pieniądze bezpośrednio nie trafiły do Matki małej Natalki.

Autor: Sławomir Brak

Zdjęcia: Sławomir Brak