Wydarzenia
Problem dzików w Żywcu staje się coraz poważniejszy. W ubiegłym tygodniu były widziane w okolicy os. Pod Grapą i os. 700-lecia. Wczoraj znalazły się w samym centrum miasta, na ulicy Słowackiego w okolicy Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

 Jak informuje Burmistrz Antoni Szlagor: Przypominam, że 5 października przeprowadziłem spotkanie z łowczymi Kół Łowieckich w Żywcu oraz Powiatową Lekarz Weterynarii. Ustaliliśmy wówczas:

Mając jednocześnie na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i sprawy etyczne, zdecydowano, że dziki będą przepędzane z terenów zamieszkanych w tereny leśne przez myśliwych Kół Łowieckich. Podczas akcji przepędzania nad bezpieczeństwem mieszkańców będzie czuwać Straż Miejska wraz z Policją, czasowo będą zamykane drogi dla ruchu pojazdów i pieszych.
W momencie zauważenia dzika na terenie lub w pobliżu swojej posesji należy zadzwonić pod numery telefonów podane poniżej:
Kierując się w stronę Korbielowa dla ulic znajdujących się na lewo od ulicy Kopernika: KOŁO ŁOWIECKIE „ŻBIK” pan Michał Gibas tel. 792-801-218 oraz pan Michał Podkulski tel. 669-130-782
Kierując się w stronę Korbielowa dla ulic znajdujących się na prawo od ulicy Kopernika: KOŁO ŁOWIECKIE „GROŃ”: pan Kazimierz Wiewióra tel. 530-431-967 oraz pan Andrzej Mizia tel. 515-216-054
APELUJEMY do mieszkańców, by nie wyrzucali poza ogrodzenia swoich posesji resztek jedzenia. Zachęca to dziki do zamieszkiwania blisko zabudowań i potęguje problem.
APELUJEMY także do osób posiadających nadmiar jabłek w swoich sadach czy ogrodach, o informowanie o tym fakcie Kół Łowieckich. Przedstawiciele Kół przyjadą, odbiorą zebrane jabłka i wywiozą do lasu jako karmę dla dzikiej zwierzyny.
Foto: Jakub Wnętrzak / UM Żywiec