Wydarzenia

5 marca odbyła się piękna, wiosenna akcja, zainicjowana przez uczniów i nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu!

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu LO im. M. Kopernika w Żywcu pod kierunkiem Pani Agnieszki Fluder i Pani Renaty Sowy wraz z ratownikami Wodne Pogotowie Ratunkowe Oddział Żywiec i pracownikami Wód Polskich powiesili na drzewach wokół Jeziora Żywieckiego ponad 30 kolorowych budek lęgowych dla ptaków.
Uczniowie zebrali na ten cel 1594 zł, Dyrekcja Wód Polskich wydała pozwolenie, a ratownicy wodni jak zawsze okazali się niezawodni. Oczywiście budki zostały zawieszone przez panów z zachowaniem dbałości o dobrostan drzew.
Okres lęgowy właśnie się zaczyna, więc mamy nadzieję, że ptaszkom spodoba się nasza inicjatywa i zamieszkają w nich - informują organizatorzy.
Bardzo dziękujemy pracownikom Wód Polskich za pomoc w zawieszeniu budek oraz ratownikom Wodnego Pogotowia Ratunkowego Oddział Żywiec, a szczególnie Panu Grzegorzowi Urbańskiemu, Oliwierowi Golasikowi i Maciejowi Potasiakowi - dodają inicjatorzy tej ważnej inicjatywy.