Wydarzenia

Motocykliści zrzeszeni w Klubie Motocyklowym MOTO Żywiec obchodzili 10-lecie istnienia. Zaproszenie na obchody jubileuszu otrzymali również żywieccy policjanci. Spotkanie, w którym uczestniczyło ponad 500 motocyklistów było doskonałą okazją do przekazania im ważnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa. Na ręce miłośników jednośladów trafiły również gadżety poprawiające ich bezpieczeństwo.

 

Motocykliści z klubu MOTO Żywiec od kilku już lat współpracują z żywieckimi policjantami. Dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi zagadnień związanych z ich bezpieczeństwem na drodze. Owocem tej współpracy był między innymi spot „Twoja ostrożność, to ich życie”, który powstał dwa lata temu, a którego tematyką było właśnie bezpieczeństwo miłośników dwóch kółek. Poniżej link do informacji z premiery spotu.
 
W tym roku Klub MOTO Żywiec obchodził 10-lecie istnienia. W związku z tym zorganizowano zlot motocyklowy, w którym wzięło udział ponad 500 motocyklistów. W wydarzeniu wzięli udział również żywieccy policjanci. Mundurowi zabezpieczali trasę przejazdu ulicami Żywiecczyzny, ale także rozmawiali z miłośnikami jednośladów o ich bezpieczeństwie na drodze. Na ręce prezesa klubu trafiły również gadżety w postaci szelek i kamizelek, poprawiające ich widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo. 

Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i spoglądali w lusterka. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności przestrzegamy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i odpowiednich uprawnień do kierowania.