Wydarzenia

Wczoraj punktualnie o 17.00 policjanci z żywieckiej komendy oddali hołd poległym na służbie policjantom, aspirantowi sztabowemu Ireneuszowi Michalakowi i aspirantowi sztabowemu Danielowi Łuczyńskiemu. Cześć Ich pamięci!

 Wczoraj w całym kraju zawyły syreny w policyjnych radiowozach. W ten sposób służby mundurowe oddały hołd dwóm policjantom z Wrocławia, którzy zostali postrzeleni podczas wykonywania obowiązków służbowych i w wyniku odniesionych obrażeń zmarli.


Punktualnie o 17.00 na Rynku w Żywcu policjanci z żywieckiej Komendy, na czele z Komendantem inspektorem Krzysztofem Czaja, oddali hołd poległym na służbie policjantom, aspirantowi sztabowemu Danielowi Łuczyńskiemu i aspirantowi sztabowemu Ireneuszowi Michalakowi. W uroczystej, pełnej smutku chwili, uczestniczył również Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, funkcjonariusze Straży Miejskiej, a także mieszkańcy miasta. 

Włączenie syren i sygnałów świetlnych było wyrazem szacunku i pamięci wobec policjantów, którzy stracili życie w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych.