Biznes
W związku z otrzymaniem informacji na temat postawienia wolnostojących reklam jednej z sieci handlowych obok ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej, zwróciłem się do właściciela obiektu z prośbą o ich usunięcie. W mojej ocenie są one niezgodne z estetyką miejsca - poinformował burmistrz Antoni Szlagor. 

 Jednocześnie warto przypomnieć słowa z artykułu portalu Żywiec Info: "W marcu 2020 roku w rozmowie z portalem ŻywiecInfo burmistrz Antoni Szlagor przekazał, że Żywiec jest przygotowany do wprowadzenia Uchwały Krajobrazowej i władze czekają na wejście w życie przepisów, które pozwolą na jej prawomocne wprowadzenie w naszym mieście." To oczywiście prawda! Przypomnę, że marzec 2020 to początek fali epidemii covid 19, która na blisko dwa lata uniemożliwiła organizację spotkań, konsultacji, itd. By wprowadzić uchwałę krajobrazową takie konsultacje są konieczne.

Dlatego informuję, że w związku ze zniesieniem stanu epidemii, wróciliśmy do procedowania uchwały krajobrazowej w naszym mieście i mam nadzieję, że niedługo, przy współpracy mieszkańców, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i wszystkich osób, którym zależy na estetyce miasta uchwałę tę uda się wprowadzić - dodaje. 
Zdjęcie: UM Żywiec