Kultura

 21 lutego br. w Wikarówce odbędzie się wernisaż wystawy "Intuicją malowane".

Nazywam się Elżbieta Kosiec. Z zawodu jestem ekonomistką, z zamiłowania malarką, interesuję się psychologią i arteterapią. To co lubię to pracę z ludźmi, działanie, dążenie do założonego celu. Lubię się uśmiechać i lubię spokój. Jestem niepoprawną optymistką, uważam, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a w każdym doświadczeniu staram się znaleźć coś pozytywnego.

Moją pasją jest malowanie, ale lubię eksperymentować z różnymi stylami i technikami. Dużą radość sprawia mi malowanie Aniołów na drewnie. Materiał ten ma w sobie jakąś tajemnicę i jest ponadczasowy. Drewno samo w sobie jest piękne, uwielbiam jego zapach, strukturę, lubię przyglądać się sękom, pęknięciom. Maluję również na płótnie ponieważ materiał ten daje dużo możliwości. Do wykonania pracy używam farb akrylowych. A Anioły dlatego bo zawsze kojarzyły mi się z pozytywną stroną życia, spokojem i bezpieczeństwem.

Maluję tak jak czuję, intuicyjnie przelewając emocje na moją pracę. Nie zastanawiam się nad tym co z tego wyjdzie, a efekt końcowy często zadziwia mnie samą. Zachwyca mnie to, że odbiorca utożsamia się z danym dziełem, odnajdując w nim swoje indywidualne emocje oraz skojarzenia.

wernisaz