Kultura

Polski Związek Wędkarski Żywiec Zabłocie wraz z Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu przeprowadził warsztaty ekologiczne dla najmłodszych pod nazwą "Bezpieczeństwo i kultura zachowania nad wodą".

Podczas pierwszej części warsztatów, dzieci mogły dowiedzieć się i zapoznać z zasadami bezpiecznego przebywania nad wodą o każdej porze roku. Zobaczyły jak wygląda sprzęt do ratownictwa wodnego i lodowego oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzony przez ratowników z Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Każde dziecko mogło samo spróbować swoich sił na manekinie pod okiem panów ratowników.
Następną część dotyczącą kultury zachowania nad wodą prowadził Prezes Koła PZW Zabłocie. Podczas prezentacji dzieci mogły dowiedzieć się jak dbać o środowisko wodne i jak szanować to co jest bezcenne dla nas Wszystkich – Wodę, a także, jak wielka jest odpowiedzialność dbania o Naszą planetę oraz fakt konieczności troszczenia się o środowisko, w którym na co dzień żyjemy.
Podczas wydarzenia mogliśmy również obejrzeć mały spektakl w wykonaniu podopiecznych Przedszkola im. Małego Księcia z Wieprza. Dzieci pięknie się zaprezentowały - informuje Polski Związek Wędkarski Żywiec - Zabłocie.