Kultura

Do końca marca trwał konkurs ogłoszony przez spółkę Beskid Media, skierowany do uczniów szkół podstawowych, którego celem było wyłonienie najlepszego projektu maskotki firmowej. Znamy już wyniki oraz zwycięzców.

 I miejsce zajęła praca w wykonaniu klasy III B z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Osieku. Projekt przedstawia Mrówkę BeskidMediówkę, która łączy całą galaktykę postaci związanych z telekomunikacyjną działalnością operatora. To efekt wewnętrznych eliminacji w szkole, które pozwoliły na wybór 18 najlepszych propozycji. Pomysły tworzyły się podczas nauki zdalnej, a nad sprawnym przebiegiem całości czuwała wychowawczyni klasy, pani Anna Kacorzyk.

 II miejsce zajęła praca uczniów klasy I B z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hecznarowicach. Postać przedstawia router, ściśle nawiązując do charakteru branży firmy Beskid Media. Tworzony wspólnymi siłami projekt znalazł się również pod opieką wychowawczyni, pani Klaudii Merty.

 III miejsce zdobyła praca indywidualna, której autorką jest Julia Rączka, uczennica Szkoły Podstawowej im. Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce. Wykonana maskotka przedstawia pingwina, który przepłynął oceany, aby ogłosić, że Internet Beskid Media dotrze nawet na Antarktydę.

 - Wybór najlepszego projektu był bardzo trudny – przyznają przedstawiciele Spółki. – Otrzymaliśmy prawie 430 prac, a pomysły przeszły nasze najśmielsze wyobrażenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i każdemu gratulujemy niezwykłej kreatywności.

 Już wkrótce do zwycięzcy trafi nagroda główna w postaci tablicy interaktywnej. Więcej zdjęć i szczegółów można znaleźć na stronie www.beskidmedia.pl.