Magazyn

W zeszłym tygodniu na portalu YouTube zostało opublikowane nagranie, na którym internauta zarejestrował spotkanie odbywające się w jednej z sal rozpraw w żywieckim Sądzie Rejonowym. Jak twierdzi autor nagrania - spotkanie miało charakter prywatny, na stole stały talerze z jedzeniem a o ścianę oparta była gitara. Obecnie trwa śledztwo Policji. 

Aktualnie Policja bada, czy spotkanie jakie odbyło się w sądzie w Żywcu stanowiło naruszenie prawa i czy interwencja Policji była poprawna. 

W dniu 18 listopada br. przed godziną 15.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o nieprawidłowościach do jakich miało dojść w Sądzie Rejonowym w Żywcu, a które miały dotyczyć niestosowania się do obowiązujących przepisów dotyczących noszenia maseczek. Na miejsce pojechali policjanci, którzy podjęli interwencję oraz poczynili ustalenia dotyczące zaistniałej sytuacji. W chwili obecnej  na podstawie art. 54 par. 1 kpow w sprawie prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz ustalenie czy doszło do naruszenia prawa - jak poinformowała asp. szt. Mirosława Piątek.

W dalszym ciągu czekamy na stanowisko Sądu Rejonowego w Żywcu. 

Do nagrania możecie wrócić poniżej:

Zdjęcie: Screen z YT