Oferty sponsorowane

Nagrodą dla najlepszych pracowników coraz częściej jest wyjazd w egzotyczne miejsce. Podobną tendencję można zauważyć, jeśli chodzi o wyjazdy integracyjne lub wyjazdy incentive. Wiele firm decyduje się na takie opcje nie tylko ze względów wizerunkowych i marketingowych, ale także strategicznych – możliwość zagranicznej wycieczki bywa świetną motywacją dla pracowników. Jak zorganizować taki wyjazd? Gdzie zabrać swoich pracowników?

Zaufane biuro podróży

Wycieczki w egzotyczne miejsca są o wiele większym wyzwaniem, niż wyjazdy firmowe po Europie. Każdy kraj ma inną specyfikę, począwszy od formalności (wizy, obowiązkowe szczepienia, dodatkowe ograniczenia), przez dostępną infrastrukturę turystyczną, pogodę i sezonowość oraz kulturę. Z tego też powodu przy organizowaniu wyjazdu firmowego lub luksusowej wycieczki w egzotyczne miejsce (https://planetescape.pl/exclusive/), zdecydowanie warto znaleźć dobre biuro podróży, które specjalizuje się w indywidualnych programach. Dopasowanie wycieczki pod konkretną grupę i oczekiwania będzie kluczem do sukcesu!

Wyjazd incentive – Sri Lanka

Sri Lanka to kraj wyspiarski położony na południu Azji, na Oceanie Indyjskim, na południowy wschód od Półwyspu Indyjskiego. Wcześniej znana jako Cejlon, ale oficjalnie zmieniła swoją nazwę na Sri Lanka w 1972 roku, natomiast nieoficjalnie mówi się o niej „Łza Indii” ze względu na kształt i położenie. Dlaczego warto wybrać Sri Lankę na wyjazd firmowy? Wyjazdy incentive za granicę mogą być skupione na wielu aspektach, w tym na przygodzie i wypoczynku – z tego też powodu ten kraj jest idealnym kierunkiem! Po pierwsze, interior Sri Lanki jest bardzo ciekawy i różnorodny, obfituje w wiele atrakcji i historycznych miejsc. Daje to możliwość zorganizowania 4-6 dniowego wyjazdu, podczas którego pracownicy będą mieli możliwość skorzystania z przeróżnych aktywności: od zwiedzania zabytkowych miast i postkolonialnej architektury, przez wspinaczkę np. na Lwią Skałę Sigiryia by zobaczyć ruiny starożytnego kompleksu pałacowego, aż po prawdziwe safari! Parki narodowe są mocną stroną dawnego Cejlonu – znajduje się ich tutaj ponad 10, a do najpopularniejszych należą m.in. Park Narodowy Minneriya, położony na północy Sri Lanki, znany z żyjących dziko słoni, bawołów i krokodyli. Wokół parku można znaleźć także rozległe starożytne ruiny starożytnych miast. Kolejnym ciekawym parkiem jest Park Narodowy Yala, jeden z najbardziej znanych – położony na południowo-wschodnim wybrzeżu Sri Lanki, w prowincji Południowej, około 300 kilometrów od stolicy kraju, Kolombo. Żyją w nim słonie, gepardy, nosorożce i bawoły. Oprócz safari, na Sri Lance są oczywiście przepiękne plaże. Tropikalne plaże z białym piaskiem, otoczone turkusową wodą i porośnięte dżunglą znajdują się na południu kraju – m.in. Unawatuna, Mirissa, Tangalle czy Weligama. Podczas odpoczynku na południu, warto pojechać na wycieczkę do miasteczka Galle i zwiedzić zabytkowy fort oraz wiele galerii sztuki oraz muzeum. O Galle mówi się jako o kulturalnym sercu Sri Lanki, mieszka tu najwięcej obcokrajowców, dlatego też są tu najlepsze imprezy, restauracje i bary (nie jest to oczywista sprawa na Sri Lance). Nawet 6-8 dniowy wyjazd na Sri Lankę może być pełen wrażeń i odkrywania nowych miejsc – zdecydowanie warto rozważyć ten kierunek na wyjazd firmowy.

Dubaj – wyjazd firmowy

Jeśli jednak planuje się wyjazd nieco bliżej niż do krajów Azji Południowo-Wschodniej, dobrą opcją będzie Dubaj. Miasto znane z luksusów i ciekawej, nowoczesnej architektury może być świetnym kierunkiem na krótszy, ale ekskluzywny wyjazd firmowy dla najlepszych pracowników. Plan zwiedzania będzie opierał się o zobaczenie najważniejszych miejsc, czyli m.in. wieżowca Burj Khalifa, który jest jednocześnie najwyższym budynkiem na świecie i wjechanie na szczyt w celu podziwiania panoramy, show tańczących fontann i zakupy w ogromnej galerii Dubai Mall, a także safari na pustyni, zwiedzenie dubajskiej mariny i słynnej plaży w kształcie palmy.