Jak dbać o opony i felgi w naszych samochodach?

Jak dbać o opony i felgi w naszych samochodach?

Nawet najbardziej zadbane auto nie będzie wyglądać dobrze, jeśli zapomnimy o pielęgnacji opon i felg. Poza ważnymi aspektami mechanicznymi takimi jak, właściwe ciśnienie, odpowiednia głębokość bieżnika, odpowiednie przechowywanie, geometria kół, wyważenie, bardzo ważną kwestią jest czyszczenie i zabezpieczenie kół w naszych samochodach.

  • Car Detailing w Żywcu?
  • Jak zadbać o wygląd samochodu?
  • Jak czyścić opony?
  • Jakie środki stosować, by uzyskać efekt mokrej opony?

Wygląd samochodowych kół to nie jedyny powód, dla którego należy regularnie je czyścić - ich stan wpływa także na bezpieczeństwo jazdy i trwałość opon. Koła samochodu są jak buty. Z jednej strony zapewniają przyczepność w zależności od warunków, z drugiej powinny ładnie wyglądać, bo to świadczy przecież o właścicielu.

Zwykłe czyszczenie przy użyciu szamponu do mycia auta i gąbki przeważnie nie wystarczy, bo brud i czarny pył z klocków hamulcowych wciskają się w najciaśniejsze zakamarki. Na szczęście z pomocą przychodzi chemia samochodowa i dostępne na rynku kosmetyki. Do czyszczenia opon stosujemy dedykowane dla nich środki pielęgnacyjne. Są to preparaty, które nie tylko myją, ale także zabezpieczają gumę, dlatego tak ważne jest ich stosowanie.Opony najpierw czyścimy, następnie czekamy do wyschnięcia i na koniec nakładamy odpowiednie preparaty konserwujące. Warto pamiętać, że środków tych nie stosujemy na bieżnik, a na rant opony.
Internet pełen jest porad, jak domowymi sposobami wyczyścić samochód. Nie brakuje też rad, jak zadbać o opony. Często przywoływanymi produktami są wówczas pasta do butów i 'sprej' do włosów. Pielęgnacja opon nie sprowadza się jednak wyłącznie do czernienia opon i ich nabłyszczania. Opony w trakcie kuracji profesjonalnymi kosmetykami zostają odżywiane, ich struktura zostaje wzmocniona, co zapobiega wysychaniu i pękaniu, a i wygląd też jest zdecydowanie lepszy.
Cóż, wielu z nas lubi efekt „mokrej opony”. Opona się musi świecić, mówi wielu z nas. Wybieramy tanie preparaty, stosujemy domowe środki i… Opony się świecą, ale przy okazji zawarte w nich przestarzałe silikony i pochodne ropy naftowej, doprowadzają mieszankę do ruiny, dlatego jeśli chcesz zadbać o oponę niskim kosztem, lepiej nie rób tego wcale!

Jeżeli w profesjonalny sposób zadbamy o nasze koła zyskamy:
• zabezpieczenie przed pękaniem i wysychaniem
• przywrócenie elastyczności gumy
• ułatwianie czyszczenia opon oraz felg
• ochrona przed szkodliwymi dla gumy promieniami UV
• nadanie im estetycznego wyglądu.

Aby zabiegi kosmetyczne były wykonane we właściwy sposób i z użyciem odpowiednich środków warto zlecić to zadanie profesjonalistomGórniak Car Detailing.

Czytaj również: Przygotuj Twoje auto na zimę!

Zdjecie: PublicDomainPictures/Pixabay