Sport

Przed nami 17. edycja Półmaratonu o Puchar Starosty Żywieckiego. Już 20 marca uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje siły w wyjątkowym biegu dookoła malowniczo położonego jeziora. Czekają na nich także dodatkowe atrakcje, które przygotował główny partner wydarzenia – firma Żywiec Zdrój. Na rynku stanie specjalna ,,strefa wody Żywiec Zdrój” z licznymi aktywnościami związanymi ze zdrowym nawodnieniem. Dodatkowo grupa wolontariuszy złożona z pracowników firmy weźmie udział w sztafecie charytatywnej, przekazując fundusze na lokalny dom dziecka.

Rekordowa frekwencja

Już ponad 2500 zawodników zgłosiło się do udziału w półmaratonie. Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny padnie rekord frekwencji! Oprócz zawodników z naszego kraju zgłosili się także biegacze m.in. z Kenii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Austrii, Słowacji i Czech.
Przewidywany jest również największy jak dotąd udział w wydarzeniu mieszkańców powiatu żywieckiego.

Wyjątkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych

Trasa półmaratonu rozpocznie się i zakończy na pięknie odrestaurowanym żywieckim Rynku, na którym dla wszystkich uczestników i kibiców przewidziano wiele atrakcji przygotowanych przez Organizatora, jak również przez głównego partnera biegu – Żywiec Zdrój. Impreza promuje sport i zdrowy styl życia, dlatego firma zadba o właściwe nawodnienie uczestników. W specjalnej „strefie wody” obejmującej atrakcje dla dzieci
i dorosłych, uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego picie wody jest ważne dla zdrowia.

W części dla dorosłych będzie można skorzystać z porad ekspertów z Warszawskiego oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjaliści odpowiedzą na pytania związane ze zdrowym stylem życia, dbałością o sprawność fizyczną oraz właściwe nawodnienie. Biegacze dowiedzą się także m.in. jakie są fakty i mity związane z piciem wody, a dzięki specjalnemu kalkulatorowi sprawdzą, ile wody dziennie powinni wypijać.

Najmłodsi natomiast zagrają w wodne koło fortuny z nagrodami oraz w wodne memory. Dodatkowo będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz uczestniczyć
w ciekawych zabawach prowadzonych przez profesjonalnego animatora.

Strefa wody Żywiec Zdrój będzie czynna w godzinach 10:00 – 14:00, a korzystanie ze wszystkich atrakcji jest bezpłatne.

Wśród licznych atrakcji przewidziano także konkursy z nagrodami, strefę fitness, stoiska odnowy biologicznej oraz liczne stoiska z ofertą dla sportowców. Z kolei biegacze wezmą udział w specjalnej rozgrzewce zorganizowanej przez klub „CityFit” z Bielska-Białej.

Dodatkowo na mecie uczestnicy, którzy ukończą bieg, będą mogli skorzystać z masażu przygotowanego przez gabinet fizjoterapii FIANGA.

Sztafeta wolontariuszy przekaże fundusze na dom dziecka

W tym roku już po raz trzeci wystartuje charytatywna sztafeta złożona z wolontariuszy firmy Żywiec Zdrój. Będą oni podzieleni na grupy, które pokonają ustalony wcześniej odcinek – tak, by wspólnymi siłami przebiec całą trasę półmaratonu, czyli 21 km.

Nie liczą się jednak pokonane kilometry, lecz liczba osób. Firma zobowiązała się, że w zamian za zaangażowanie każdego wolontariusza, przekaże fundusze na Dom Dziecka. W ubiegłym roku oszacowano, że jeden na dziesięciu pracowników firmy Żywiec Zdrój pobiegł w sztafecie. Z każdym rokiem liczba wolontariuszy rośnie, w tej edycji spodziewamy się około 70 pracowników.