Sport
Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego odbędzie się dopiero w 2024 roku. Powodem są remonty i całkowite zamknięcie Zapory w Tresnej. 
Jak poinformował Dyrektor Biegu Mirosław Dziergas: Niestety nie mamy dla Was dobrych wiadomości. Zamiast ogłaszać datę kolejnej edycji Półmaratonu Żywieckiego wiosną 2023 r. musimy przekazać nieco inną informację, która i nas organizatorów bardzo zasmuciła.
W związku z planowanymi pracami remontowymi na trasie biegu i całkowitym zamknięciem przez dłuższy czas Zapory w Tresnej na Jeziorze Żywieckim zarówno dla ruchu pojazdów jak i pieszych nie ma możliwości zorganizowania Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego w roku 2023.
Wierzymy, że ta decyzja niezależna niestety od nas spotka się z Waszym zrozumieniem. Jednocześnie mamy ogromną nadzieję, że pozostaniecie z nami i WIOSNĄ 2024 r. Żywiec wypełni się biegaczami, a nasz bieg będzie w dalszym ciągu pozycją obowiązkową w Waszych kalendarzach biegowych. Jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, aby kolejny bieg był niezapomniany i wyjątkowy.