Wydarzenia

Ratownicy GOPR Beskidy pracowicie rozpoczęli weekend. Pogoda w ostatnich dniach sprzyja wypoczynkowi w górach, zatem apelujemy o rozsądek i ostrożność!


W piątek 31 lipca na Hali Miziowej wśród uczestników wycieczki z Gdańska doszło do 3 wypadków: 14-letnia dziewczyna doznała udaru cieplnego, kolejna urazu stawu kolanowego, a trzecia ostrego ataku astmy i to właśnie po nią przyleciał śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik 4. Bardzo istotna była szybka pomoc ratownika GOPR i zastosowanie tlenoterapii.

Śmigłowiec był również potrzebny, by udzielić pomocy rowerzystom korzystającym z uroków beskidzkich górskich ścieżek. Ratownik 6 został zadysponowany do wypadku na PKL Mosorny Groń, gdzie ratownicy z Babiej Góry udzielali pomocy rowerzyście po utracie przytomności z otwartym złamaniem kości ramiennej i nadgarstka. Ratownicy pełniący dyżur w Centrali w Szczyrku otrzymali zgłoszenie o wypadku rowerzysty na trasie Hip HopA. Poszkodowany z urazem barku został przetransportowany do Szczyrku - informują Ratownicy GOPR Beskidy.

Źródło informacji i zdjęcia: FB GOPR Beskidy