Wydarzenia

Organizacja Miłość Nie Wyklucza i Grupa Stonewall ruszyły z akcją wspierającą osoby LGBT „Kochajcie mnie, mamo i tato”. Akcja jest odpowiedzią na falę billboardów z przesłaniem antyaborcyjnym.

W ostatnim czasie w wielu miastach w Polsce zostały umieszczone plakaty z hasłem "Kochajcie się, mamo i tato", rysunki nienarodzonego dziecka w łonie (sercu) , a także zdjęcia przedstawiające twarz dziecka z obrazu USG z napisem "Mam 5 miesięcy".

Organizacja Miłość Nie Wyklucza i Grupa Stonewall ruszyły z akcją wspierającą osoby LGBT. Ich zdaniem najważniejsze jest to, by w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko. W przypadku dzieci LGBT nie jest to zawsze tak oczywiste. 

  • 88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców
  • 75% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoje matki
  • 70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze

Jak informują organizatorzy akcji: Kochajcie mnie, mamo i tato – chcemy, by takie hasło pojawiło się w jak największej liczbie miejsc w całym kraju. Autorką pomysłu i obrazka na plakaty jest Karolina "Szarosen" Plewińska.

Bilboardy pojawiły się w takich miastach jak Warszawa, Poznań czy Wrocław. Jeden z nich znajduje się w naszym mieście przy rondzie im. Tadeusza Jänicha.

Organizowana jest także specjalna zbiórka, dzięki której organizatorzy będą mogli zakupić więcej miejsc reklamowych zlokalizowanych w różnych częściach naszego kraju.